Öneriler

Sigmund Freud Müzesi

Psikanalizin kurucusu ve psikolojide en çok konuşulan, kavramları birçok insanın dilinde dolaşan Freud‘un müzesini, gezmeyi sevenler için paylaşalım dedik.

Avusturya – Viyana’daki Freud Müzesi

Reklam

Freud’un Viyana’daki yaşadığı ve çalışmalarını yaptığı evidir. 1938 yılında Avusturya’dan taşınmadan önce ailesiyle birlikte burada yaşıyordu.

Freud’un özel koleksiyonundan seçme de dahil olmak üzere orijinal mobilyaları barındırmaktadır. Freud’un biyografisini, kültür çevresini ve psikanalizin ortaya çıkışı hakkında bir fikir vermektedir. Ziyaretçiler, ayrıca, Anna Freud tarafından derlenen ve yorumlanan Freud ve ailesiyle ilgili bilgilendirici bir video seyredecekler.

Detaylı Bilgi ve Kaynakhttps://www.wien.info/en/vienna-for/jewish-vienna/sigmund-freud-museum Erişim Tarihi: 6.02.2018

Reklam
İngiltere – Londra’daki Freud Müzesi

Hampstead’deki 20 Maresfield Bahçesindeki Freud Müzesi, 1938’de Nazi ilhakı sonrasında Avusturya’dan kaçtıklarında Sigmund Freud ve ailesi bu eve taşınmıştır. Freud’un en küçük kızı Anna Freud’un 1982’de ölümünden sonra müze haline getirilmiştir.

Freud’un Mısır, Yunan, Doğu ve Roma eser koleksiyonlarını içermektedir. Yaklaşık 2.000 kaynak dolaplarda bulunmaktadır. Duvarlar Freud’un geniş kütüphanesini içeren raflarla kaplanmıştır.

Reklam

44 yıl oradaki evde yaşayan Anna’nın hatıraları ile doludur. Anna Freud, psikanalitik çalışmalarını bu evde geliştirmeye devam etmiştir. Babası Freud’u onurlandırmak için buranın müze haline gelmesini istiyordu. Freud tüm mobilya ve ev efektlerini Londra’ya getirebildiği için şanslıydı. Bunlar, görkemli Biedermeier göğüsleri, masalar, dolaplar ve 18. ve 19. yüzyıl Avusturya boyalı ülke mobilyalarının güzel bir koleksiyonunu içermekteydi.

Freud’un en ünlü bir mobilya parçası da ayrıca burada bulunmaktadır. Bu parça hastaların yattığı yer olan Freud’un psikanalik kanepesidir.

Reklam

Detaylı Bilgi ve Kaynakhttps://www.freud.org.uk/about Erişim Tarihi: 6.02.2018

Telif Hakkı Bildirimi İçin Tıklayın
Okuduğunuz içerik sevgiyle oluşturulmuştur ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu