Eş Seçerken Konfiçyus’a Kulak Verin

Bir ilişki kurmayı düşündüğünüzde aklınızda birçok soru işareti oluşmaktadır. Eş seçmek hayatınızın önemli kararlarından biridir. Birlikte vakit geçireceğiniz, çeşitli aktiviteler yapacağınız, yuva kurmayı ve gelecek düşündüğünüz bir eşi seçerken çok kararsız kalabilirsiniz. İnsan davranışları bulaşıcıdır dolayısıyla beğenmediğiniz özellikleri olan biriyle birlikte olursanız ondan olumsuz etkilenmeniz kuvvet muhtemeldir.

Konfiçyüs’ün Aşk Öğretileri‘nde şöyle bir söz geçmektedir:

Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir. İceriği sağlam olmadıkça sonunu getirmek zordur.

İlişkilerin başlangıcında dış görünüş etkili olabilmektedir. Daha sonrasında siz ilişki yaşadığınız kişiyle birlikte zaman geçirir ve tanımaya başlarsınız. Dış görünüşü iyiydi ama kendisi neden böyle, diyebilirsiniz. Tıpkı yüzeyi hoş görünen bir kitabı açıp okumaya başladığımızda ve o kitabı beğenmeyip aldığımız gibi bırakmaktır. Belki de ticari bir kaygıyla oluşturulmuş bir kitaptır.

Herkesin kafasında farklı bir kişi oluşmaktadır. Dolayısıyla ne aradığınızı ve istediğinizi bilmek kafanızdaki kişiyi kolaylıkla oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu kısımda yapılan en çok hata, bir kişi bulup ona uymayan bir kılıf yüklemektir. Sonuçta bunu yapan üzülebiliyor. İnsanları istemediği halde değiştirmeye zorlamayın. Bir insanın dışını beğenebilirsiniz ama içeriği size uygun olmayabilir.

İçeriğinden memnun olacağınız bir insan bulmanız dileğiyle.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Telif Hakkı Bildirimi İçin TıklayınOkuduğunuz içerik sevgiyle oluşturulmuştur ❤️
Yazımızı okudunuz ve şimdi paylaşma zamanı:
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir